Galvenā Kuldīga un Kandava ar karstvīna degustāciju
Kuldīga un Kandava ar karstvīna degustāciju

(ekskursija ar pasūtītāja transportu un kājām)


Ekskursijas garums : 6 -8 stundas.

 

Kandava neliela skaista pilsētiņa Abavas ielejā. Augstā pilskalnā saglabājušies krustnešu celtās Kandavas pils pilsdrupas. Krustnešu ordenis Kandavas pili 13. gadsimta vidū bija celis, kā atbalsta punktu ceļā no Rīgas cauri Kurzemei uz Prūšu zemi. Kā seno laiku liecinieks saglabājies tikai, tā saucamais, Pulvertornis. No pilskalna pavērās skaists skats uz Abavu , tiltu pāri tai, Abavas ieleju, pļavām, mūsdienās celtiem kandaviešu namiem un ceļu, kas ved caur Sabili, Rendu tālāk uz Kuldīgu.

Kuldīga atrodas Ventas krastā pie Latvijā garākā ūdenskrituma -Ventas rumbas. Ģeogrāfiskais stāvoklis un vēsturiskie faktori ietekmēja pilsētas tapšanu un attīstību.

Pilsētas simbols ir skaistais tilts pāri Ventai-viens no garākajiem ķieģeļu tiltiem Eiropā. Agrā pavasari uz Kuldīgu brauc lai no tilta pavērotu “lidojošās “ zivis. Dodoties uz nārstu vietām zivis pret straumi lec pāri Ventas rumbai.

Pastaigājoties Kuldīgas vēsturiskajā centrā aizmirstas, ka dzīvojam 21. gadsimtā.

Ventas pieteka Alekšupīte līkumo gar pilētas senajiem namiem, pagājušos gadsimtos celtās dzīvojamās mājas ar sarkaniem dakstiņu jumtiem un kokgriezumiem rotātām durvīm, vairākas pilsētas baznīcas, starp tām baltā Sv. Katrīnas baznīca - tas viss veido pilsētas pievilcīgo tēlu. Ne velti Kuldīgu dēvē par pilsētu ar dvēseli.