Galvenā Krimulda, Turaida un Sigulda
Krimulda, Turaida un Sigulda

 

(ekskursija ar pasūtītāja transportu un kājām)

Ekskursijas garums : 6 stundas.

 

Sigulda, Turaida un Krimulda atrodas Gaujas nacionālā parka teritorijā un ir vienas no skaistākajām vietām Latvijā. Turaida un Sigulda parasti tiek vairāk apmeklētas. Kaut arī Krimulda ir skaista, tūristi tai nepelnīti mazāk pievērš uzmanību.

Gaujas stāvajos krastos viduslaikos tika uzceltas trīs pilis - Sigulda, Turaida un Krimulda. Aizraujoša ir šo piļu vēsture, leģendas.

Siguldas viduslaiku pils teritorijā izveidota koncertzāle. No Siguldas uz Krimuldu var nokļūt par trošu ceļu, pāri Gaujai. Krimuldas viduslaiku pils ir saglabājusies daudz mazāk, bet interesanta ir 19.gs. izveidotā Krimuldas muiža. No Krimuldas pa serpantīnceļu var nokļūt lejā - Gaujas senlejā un apmeklēt Gūtmaņu alu. Pa šoseju un tālāk pa „Dainu” taku var nokļūt visvairāk atjaunotajā . Kādreizējā Rīgas bīskapa Turaidas pilī, kur ir izveidots interesants muzejs.

Gaujas senleja ir skaista jebkurā gadalaikā - pavasarī zied ievas un dzied putni, vasarā pļavās smaržo savvaļas ziedi, rudenī aci priecē koku dzeltenās un sārtās lapas, bet ziemā stāvkrastos mirdz sniegs. Siguldā Gaujas stāvkrastā ir izveidotas kalnu slēpošanas trases un Siguldā bobsleja sporta komplekss.