Galvenā Vecrīga
Vecrīga

 

(ekskursija kājām)


Ekskursijas garums : 3 stundas.

 

Senākā Rīgas daļa - Vecrīga aizņem nelieli platību. No nelielas ostas un ciemata Daugavas pietekas Rīdzenes upes krastā gadsimtu gaitā Rīga izveidojas par bagātu un varenu tirdzniecības pilsētu, pilntiesīgu Hanzas savienības locekli. To sekmēja izdevīgais ģeogrāfiskais stāvoklis tirdzniecības ceļu krustojumā. Gadsimtu gaitā pilsēta auga ceļot gan preču noliktavas, gan dzīvojamās namus un baznīcas. Vecrīgā nelielā platībā sastopamas dažādāko arhitektūras stilu celtnes.

Līdz 19.gs. vidum pilsētu apjoza nocietinājumi, jo Rīga bija ne tikai tirdzniecības pilsēta, bet arī cietoksnis. Pilsētu no vienas puses ielenc Daugava un no trijām pusēm - pilsētas kanāls. Pēc nocietinājumu nojaukšanas strauji sākās celtniecībā, sāka veidoties jaunākā Rīgas daļa.

Latvijas galvaspilsētas Rīgas „sirdi” - Vecrīgu rotā Rīgas Doms, Sv. Pētera baznīca, atjaunotie pēc II pasaules kara Rātsnams, Melngalvju nams, Lielā Ģilde un Mazā Ģilde un citi skaistie nami, baznīcas un Rīgas pils. Ar nelieliem kuģīšiem un laivām ir iespēja vizināties pa kanālu un Daugavu vērojot pilsētas panorāmu.